Rušení nočního klidu

18. 7. 2023

Vážení spoluobčané,

Z důvodu opakovaných stížností ze strany občanů na rušení nočního klidu, jsem se rozhodl omezit finanční podporu pro  letošní pořádání hodů  Bavory. Původní příspěvek, jako každý rok, činil 20.000,- kč. Rozhodl jsem se pro těchto důvodů pro omezení této finanční částky na 10.000,- kč.

Dodržování nočního klidu po 22: 00 hod platí pro všechny, obzvláště v pracovních dnech. Bohužel nevím jak  donutit „chasu Bavory“ aby toto pochopili. Po incidentu z dnešní noci, tj. ze 17.7 na 18.7. , kdy jsem si osobně ověřil na policii v Mikulově, že ve 3:00 museli umravňovat(letos to nebylo poprvé) účastníky zkoušek, kteří měli puštěnou hudbu z reproduktorů více, než je vhodné. Dokonce dnes došlo i k ničení cizího majetku. Samozřejmě ze strany „chasy“ se dle jejich vyjádření nic mimořádného neudálo. To mě mrzí ze všeho nejvíc, že nejsou schopní uznat, že je to již někdy „za hranou“ normálních zkoušek na hody. Obdržel jsem proto několik stížností na chasu nejen telefonicky, osobně v kanceláři a  i emailem, proto celou situaci nějak řeším.

Myslím, že obec podporuje kulturní akce a já jsem rád, že se najde několik mladých lidí, kteří se o pořádání tradičních hodů postarají. Určitě s tím mají hodně starostí  a obětují tomu vlastní čas. Ale neustálé stížnosti ze stran občanů na rušení nočního klidu a pořádku, a to již po dobu několika let, již bohužel také patří k tradicím našich hodů.

Proto přistupuji k tomuto spíše demonstrativnímu kroku, abych dal jasně najevo, že tady žijeme všichni dohromady a pravidla by měla platit pro všechny stejná. Jsem 5 let ve funkci starosty, 5 let při předávání klíčů od sálu kladu „chase“ na srdce , aby vše proběhlo v klidu  pořádku a bohužel 5 let se řeší stížnosti od občanů na chování chasy při zkouškách na hody.

Na nejbližším zastupitelstvu obce bych chtěl celou záležitost znovu probrat. Byl bych rád, kdyby se do budoucna v celé věci udělalo jasno a nastavila se jasná pravidla.

 

Studénka Roman, starosta obce

Copyright © 2019 BAVORY.CZ

Web by GRAWEB