Aktuality

26. 9. 2023

Nabídka štípaného palivového dřeva

Společnost Dřevo Habrovany Vám nabízí nejlevnější štípané tvrdé i měkké palivové dřevo s dovozem až k Vám domů. Polínka o délce 25, 33 a 50cm, v akční nabídce máme i suché dřevo k okamžitému topení."
Objednávejte na telefonním čísle : 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz.
 

25. 9. 2023

Den otevřených atelierů

V rámci DOA - Dnů otevřených atelierů na jižní Moravě se můžete seznámit s tvorbou paní Libuše Obrdlíkové, Bavory 32, v sobotu 30.9. a v nedeli 1.10.2023 od 10 do 17 hodin.

Veškeré informace k DOA najdete na: www.d-o-a.cz

 

25. 9. 2023

Dny otevřených atelierů

V rámci DOA – Dnů otevřených atelierů na jižní Moravě se můžete seznámit s tvorbou paní Libuše Obrdlíkové, Bavory 32

v sobotu 30.9. a v neděli 1.10. 2023 od 10 do 17 hodin.

 

Veškeré informace k DOA najdete na: www.d-o-a.cz

 

19. 9. 2023

Bavorské ochotnické divadlo uvádí představení

V pátek, 6.10.2023 uvádí Bavorské ochotnické divadlo představení Život hmyzu(viz přiložený plakát).

Představení začíná  ve 20:00 hod v kulturním sále Bavory.

12. 9. 2023

Harmonogram prací-budování kanalizace

Dobrý den, zasílám harmonogram prací a mapku stokové sítě při budování kanalizace v naší obci. Tento hamonogram se může během výstavby lehce měnit.

Zde je odkaz na web obce ohledně  financování celé akce:https://www.bavory.cz/obec-vystavba-kanalizace

Další informace budou doplňovány během průběhu výstavby.

Studénka Roman

4. 9. 2023

Pojízdná prodejna masa a cibule

Pojízdná prodejna porcovny masa z Miroslavi, bude ve středu 6. září v naší obci nabízet široký sortiment českého kuřecího, krůtího, kachního, králičího, vepřového, hovězího masa, uzená masa, sádlo, škvarky a českou cibuli na uskladnění za 23 Kč/kg. Například:

Hovězí líčka 299,90 Kč/kg, krůtí prsní řízky 199,90 Kč/kg, kuřecí prsa 169,90 Kč/kg, krůtí horní stehno 179,90 Kč/kg, krůtí krky 89,90 Kč/kg, kuřecí polévkové díly 30 Kč/kg, cibule žlutá na uskladnění 23 Kč/kg.


Příjem objednávek na tel. čísle: 777 814 413. Prodej proběhne ve středu nově od 13:50 do 14:00 u oú

 

27. 7. 2023

Výstavba kanalizace-umístnění šachet

Dobrý den, v minulých dnech Vám(jen ti občané, kterých se to zatím týká a mají vyfrézován povrch silnice pro kan. stoku) byl předložen  zákres plánované přípojky kanalizační stoky včetně kontrolní šachty pro vaši nemovitost. Tam jste si mohli určit přesnou polohu této přípojky a kontrolní šachty. V příloze najdete způsob označení na místě, které jste si určili. V případě, že by místo označení nesouhlasilo, dejte co nejdříve vědět mě, nebo pracovníkům, kteří se pohybují v okolí stavby u vaší nemovitosti. Prosím taky všechny, kteří mě ještě nedodali situační plán s místem označení připojení, ať tak učiní nejlépe do středy , tj. 2.8.

Děkuji a hezký den přeje,

Studénka Roman

19. 7. 2023

Současná situace v obchodu se smíšeným zbožím

Současná nájemkyně obchodu v naší obci mě požádala prostřednictvím obecních stránek o zveřejnnění informace ohledně současného fungování této prodejny se smíšeným zbožím.

Zde je stanovisko pani Polachové:

Nedávno nám hlavní dodavatel Rosa Market zkrachoval (insolvence), čili veškeré zboží se snažíme nahradit u jiných dodavatelů,máme teď jednoho hlavního dodavatele CBA(závoz středa)ale ten má sortiment (značky výrobku) některé jiné, ceny jiné, některé výrobky se zdražují. Při situaci, když momentálně nejsou vejce, mlíko, (Zboží),snažíme se situace řešit jak nejlíp umíme.

Zde je tel.č. 776 422 755 pro objednávky. Některé ubytovací zařízení , tusisty taky upozornuji, že je lepší aby si pečivo objednali (nemusí pak v 6 stát u obchodu,ale můžou spát), není vždy 100 % že zrovna na ně tu bude pečivo čekat když jdou na jistotu,.Občas si přivstanou bavoráci, občas turisti,ale když si přivstanou všichni tak se stane že v 8 hod. už není chleba a Bavorák se urazí že už není pečivo.

Omlouváme se za aktuální výpadky zboží, žádáme občany o pochopení, krach hlavního dodavatele nám zásobování obchodu zkomplikoval.

Simona Polachová

18. 7. 2023

Nakládání s odpady v obci

Ve spolupráci se svozovou firmou STKO se nám podařilo zajistit přístup s aktuálnimi daty z portálu "Třídím", kde je dopodrobna ukázáno, jaký odpad je produkován v naší obci. Více na přiloženém letáku a zde je odkaz na web obce s odkazem portálu:https://www.bavory.cz/nakladani-s-odpady-v-obci

18. 7. 2023

Rušení nočního klidu

Vážení spoluobčané,

Z důvodu opakovaných stížností ze strany občanů na rušení nočního klidu, jsem se rozhodl omezit finanční podporu pro  letošní pořádání hodů  Bavory. Původní příspěvek, jako každý rok, činil 20.000,- kč. Rozhodl jsem se pro těchto důvodů pro omezení této finanční částky na 10.000,- kč.

Dodržování nočního klidu po 22: 00 hod platí pro všechny, obzvláště v pracovních dnech. Bohužel nevím jak  donutit „chasu Bavory“ aby toto pochopili. Po incidentu z dnešní noci, tj. ze 17.7 na 18.7. , kdy jsem si osobně ověřil na policii v Mikulově, že ve 3:00 museli umravňovat(letos to nebylo poprvé) účastníky zkoušek, kteří měli puštěnou hudbu z reproduktorů více, než je vhodné. Dokonce dnes došlo i k ničení cizího majetku. Samozřejmě ze strany „chasy“ se dle jejich vyjádření nic mimořádného neudálo. To mě mrzí ze všeho nejvíc, že nejsou schopní uznat, že je to již někdy „za hranou“ normálních zkoušek na hody. Obdržel jsem proto několik stížností na chasu nejen telefonicky, osobně v kanceláři a  i emailem, proto celou situaci nějak řeším.

Myslím, že obec podporuje kulturní akce a já jsem rád, že se najde několik mladých lidí, kteří se o pořádání tradičních hodů postarají. Určitě s tím mají hodně starostí  a obětují tomu vlastní čas. Ale neustálé stížnosti ze stran občanů na rušení nočního klidu a pořádku, a to již po dobu několika let, již bohužel také patří k tradicím našich hodů.

Proto přistupuji k tomuto spíše demonstrativnímu kroku, abych dal jasně najevo, že tady žijeme všichni dohromady a pravidla by měla platit pro všechny stejná. Jsem 5 let ve funkci starosty, 5 let při předávání klíčů od sálu kladu „chase“ na srdce , aby vše proběhlo v klidu  pořádku a bohužel 5 let se řeší stížnosti od občanů na chování chasy při zkouškách na hody.

Na nejbližším zastupitelstvu obce bych chtěl celou záležitost znovu probrat. Byl bych rád, kdyby se do budoucna v celé věci udělalo jasno a nastavila se jasná pravidla.

 

Studénka Roman, starosta obce

17. 7. 2023

Přeložka BUS zastávky

PŘESUN BUS ZASTÁVKY BAVORY

Od: 20.7.2023 0:00     Do: 30.10.2023 23:59

Z důvodu výstavby kanalizace bude zastávka "Bavory" přesunuta na souběžnou místní komunikaci pod parkem (naproti domu č. p. 15) od 20. 7 do 30. 10. 2023.

 

14. 7. 2023

Dotace na solární ohřev teplé vody

Jsme společnost UNIFAST, která je na trhu více jak 18 let. Kromě fotovoltaického ohřevu vody se zabýváme samozřejmě i klasickou fotovoltaikou. 

Rád bych Vám nabídl spolupráci a zároveň prosím o přeposlání tohoto mailu na Vaše občany. V rámci programu NZÚ light, která se soustředí na seniory a nízkopříjmové domácnosti. Stát přispívá těmto domácnostem na fotovoltaický ohřev vody částku 90000,- a to i s možností vyplacení dotace předem! Fotovoltaický ohřev vody znamená, že energie vytvořená sluníčkem projde přes fotovoltaické panely přímo do spirály, která je v bojleru galvanicky oddělena a tím nahřeje vodu v bojleru. Naprosto jednoduchý systém, který může domácnosti až 14 000,- ročně. My v dotační částce nabízíme zákazníkům fotovoltaický ohřev vody s novým kombi bojlerem zn. Dražice o objemu 160 litrů. K bojleru jsou 4 panely o celkovém výkonu 1,78kWp. Cena vč. montáže je 90001,-. Jediné, co v této montáži není, je práce instalatéra, kdy necháváme na zákazníkovi, zda má možnost si sehnat instalatéra. V případě, že by využil našeho instalatéra, účtujeme si paušálně 9998,- s DPH. 

Montáže děláme dle domluvy se zákazníkem, jde především o to, zda chce počkat, až mu dojdou peníze z dotací či chce montáž ihned. Montujeme do 3 týdnů!

27. 6. 2023

Aktuální informace pro vinaře

Zasílám Vám informace ke zveřejnění, jsou to informace pro vinaře všech tří zón na Břeclavsku (Perná, Bavory, Bulhary) s přílohami. Dále posílám informační letáky – křísek, zlaté žloutnutí.

https://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal/skodlive-organismy/zlate-zloutnuti-revy-gfdp/

https://eagri.cz/public/app/srs_pub/fytoportal/public/#rlp%7Cso%7Cskudci%7Cdetail:02ff49adadae89564fea12f367faa919%7Cprip%7Cdetail:Pyregard

22. 6. 2023

Informace k zahájení prací na budování kanalizace v obci

Dobrý den, jak jste si mohli všimnout, již byly zahájeny práce na výstavbě kanalizační stoky v naší obci. V příloze najdete první 4 úseky, které se budou realizovat. Je tam vždy uvedeno datum, během kterého  bude na daném úseku uzavírka komunikace. Neznamená to ale, že bude rozkopána a uzavřena celá ulice. Mělo by se to dělat po 15-30 m úsecích. Bus zastávky by měla zůstat na současném místě do 20.7. Poté bude přesunuta , jak bývá zvykem, z druhé strany parku.

V časovém předstihu navštívím každého vlastníka nemovitosti, kde se domluvíme na konkrétním umístnění kontrolní šachty, která se bude umístňovat před každou nemovitost, nebo pozemek. Jakmile budu mít další informace ohledně celé akce, budu Vás informovat.

Studénka Roman, starosta obce

19. 4. 2023

Zahájení akce "Bavory kanalizace vč. připojení na ČOV D.Dunajovice"

Dobrý den ,

dne  18.4. byla obec Bavory předána jako staveniště pro plánovanou akci a to vybudování kanalizace v naší obci a následné připojení této kanalizace na ČOV v obci Dolní Dunajovice. S realizací výkopových prací  by se mělo začít 5.6.2023 a nepozdější termín dokončení je ke dni  18.4.2025. O dalších krocích, jako je harmonogram prací Vás budu informovat.

Studénka Roman , starosta obce

4. 4. 2023

Služba Balíkovna v obci

Od 3.4.2023 je v provozu služba - Balíkovna -výdej a příjem zásilek.

Služba je dostupná  v místním obchodě s potravinami.

 

19. 1. 2023

Optická síť v obci spuštěna

V případě zájmu o připojení můžete od dnešního dne kontaktovat poskytovatele optické sítě v obci-

firmu Novosedly.net. Cena za připojení je 1000,- kč. Více informací v přiloženém letáku.

9. 1. 2023

Nabídka právní pomoci pro občany obce Bavory

Obec Bavory uzavřela na celý kalendářní rok 2023 dodatek  smlouvy o právní pomoci s advokátnem Mgr. Miroslavem Klanicou.

Mimo jiné tato právní pomoc zahrnuje v případě potřeby i pomoc pro všechny občany obce Bavor a to v podobě dvou telefonických konzultací pro

každého občana Bavor s advokátem zdarma. Advokát je ochoten jednou měsíčne dojet do sídla obce(obecní úřad) na případnou osobní konzultaci.

Kontakt na advokáta:

Mgr. Miroslav Klanica, Jana Babáka 11, Budova H, 61200 Brno

email: mklanica@seznam.cz, Tel: 777 734 258

19. 12. 2022

Nová zelená úsporám

MAS Mikulovsko o.p.s. zveřejnuje v letáku možnosti a kontakty využítí programu Nová 

zelená úsporám.

10. 5. 2022

Všem vinařům - Nařízení Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského

V příložených dokumentech najdete informace ohledně nařízení  Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského ohledně

 mimořádného rostlinolékařského opatření proti šíření fytoplazmy zlatého žloutnutí révy Grapevine flavescence dorée phytoplasma.

14. 3. 2022

Výzva pro "pejskaře" v obci.

Chtěl bych poprosit všechny občany, kteří chodí venčit své mazlíčky na veřejná prostranství a hlavně v okolí dětských hřišť, aby uklízeli exkrementy po svých pejscích. Množí se stížnosti od občanů, kteří se potýkají se znečištěnými plochami od pejsků. Problematika znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy je řešena v přestupkovém zákoně. Pokud někdo znečistí veřejné prostranství psími exkrementy, naplní skutkovou podstatu přestupku podle § 47 odst. 1 písm. d) přestupkového zákona.  Nepořádný páníček může dostat pokutu až 10 000 Kč. 

Studénka Roman, starosta obce

24. 2. 2022

Ubytování nebo pronájem

Ve spolupráci se živnostenským úřadem Mikulov uvádím níže  informace ohledně problematiky krátkodobého ubytování.

 

2. 2. 2022

Optická síť v Bavorech - současná nabídka provozovatele

Zde je odkaz na budoucího vlastníka a provozovatele optické sítě, která bude u nás v obci nabízet připojení k internetu a 

sledování televizních programů. Jsou tam i současné ceníky těchto služeb.

https://www.novosedly.net/

 

Copyright © 2019 BAVORY.CZ

Web by GRAWEB