Aktuality

10. 5. 2021

Pronájem sklepa - poptávka

Hledám vinný sklep v obci Bavory k pronájmu a provozování výroby vína, který má zřízenu přípojku vody a elektřiny. 

Nabídky prosím na telefon číslo: 731 521 871 nebo e-mail: pedros039@seznam.cz

Petr Chuděj, Bavory 137

 

10. 5. 2021

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Dne 26.5.2021 bude během celého dne v obci vypínána elektřina. Budou to 3 etapy, přesný čas a oblast vypnutí najdete v přiložených mapkách.

Také během tohoto dne bude vypnuta trafostanice  Bavory SUŠKA I. (500004) Bavory parc.741 od 8:00 do 10:30.

3. 5. 2021

Uzavřená cesta

Zítra, tj. 4.5.v úterý, se bude opravovat cesta- nyní jednosměrná z Mikulova(odbočka od Kočiči skalky) směr do Bavor. Je dosti

pravděpodobné, že bude cesta na nezbytně nutnou dobu zavřená.

Ve středu, 5.5. by se mělo dokončit frézování kousku silnice R52(od Bavorské křižovatky po nynější nájezd na obslužnou cestu směr Brno). Lze tedy očekávat, 

že budou provedeny změny v dopravě v okolí Bavorské křižovatky, nicméně do Mikulova by se mělo jezdit stále po stávající R52, ale nazpět do Bavor z Mikulova-s největší pravděpodobností,

se bude jezdit přes jednosměrnou obslužnou cestu, která začíná u Kočičí skalky.

Roman Studénka

19. 4. 2021

Exotická zahrada Přibice

Zveme Vás do nově vybudovaného speciálního zahradnictví - Exotická zahrada Přibice 500. Překrásná zahrada je plná desítek druhů palem, olivovníků, plodících fíkovníků, banánovníků, citrusů, kaki, juk, cykasů, strelicíí a spousty dalších exotických rostlin“. Najdete nás také na facebooku Exotická zahrada Přibice, kde máme mnoho fotografií. Otevřeno je ve všední dny od 10 do 17 hodin a každou sobotu od 9 do 13 hodin.  

 

13. 4. 2021

Jízda směrem Bavory-Mikulov a zpět

Dobrý den, ode dneška se začíná s opravou povorchu silnice R52. Chtěl bych vysvětlit, jak je a bude řešena doprava z Bavor do Mikulova a zpět.

Při frézování  a opravě směru z Brna na Mikulov se do Bavor z Brna dostanete odbočením z obslužné cesty, po které se teď jezdí od D. Dunajovic. Z Mikulova  do Bavor se jezdí normálně po R52. Z Bavor na Mikulov se jezdí opět normálně po R52.( cedule -slepá ulice-  za obcí Bavory je již odstraněna, byla tam omylem).

 

Při frézování směru z Mikulova na Brno- do Mikulova se opět Bude jezdit normálně po R52. Z Mikulova se bude jezdit jednosměrným provozem přes obslužnou cestu která začíná u Kočičí skalky mezi Mikulovem a Klentnicemi. Toto jednosměrné  omezení platí již nyní.Při jízdě z Bavor na Brno se bude dát odbočit na R52 doprava a poté dál na obslužnou komunikaci. Při cestě z Brna do Bavor se ovšem bude muset jet až do Mikulova. 

S pozdravem,

Studénka Roman, starosta obce

13. 4. 2021

Našly se klíče

Na obecním úřadu jsou nalezené klíče-viz obrázek.

11. 4. 2021

Rekonstrukce R52

Od 12.4 do 31.5 se bude obnovovat povrch silnice v úseku ČS  Benzina Bavory směrem na Brno. V příloze zasílám kompletní znění rozhodnutí včetně 

veškerých mapových podkladů. Studénka Roman

9. 4. 2021

Ukládání sutě na sběrný dvůr v Bavorech

Dobrý den všem,  chtěl bych Vás informovat, že pokud budete chtít uložit suť na sběrné místo v Bavorech, toto lze provezt bezplatně v případě, že množství Vámi dovezené suti nepřekročí objem stavebního kolečka. Pokud bude uložený objem suti větší(např. vozík za auto, nebo malotraktor), bude na  místě účtován poplatek 200,-. Peníze bude vybírat na místě, před složením odpadu, pan Miroslav Kubánek. 

Poplatek za likvidaci odpadů, který každoročně platíte, je poplatek za likvidaci domovního odpadu svozovou firmou-tj. komunální odpad, papír, plasty a sklo. Kontejner na suť ve sběrném dvoře je v kompetenci obecního úřadu Bavory.

S pozdravem,

Studénka Roman, starosta obce

30. 3. 2021

Sčítání lidu 2021

Dobrý den, jak jistě víte, letos se po deseti letech opět koná sčítání lidu. Celostátní akce začala 28 března a končit bude 11 května. Lidé budou moci své údaje vyplnit online nebo tradičně prostřednictvím papírového tiskopisu. Pokud by někdo z občanů  měl problémy s vyplněním formulářů - online i papírových, můžete se stavit od 6. dubna na obecní úřad v Bavorech, kde můžeme pomoci splnit tuto povinnost. Je nutné mít u sebe občanský průkaz.

Hezký den přeje Studénka Roman, starosta obce

1. 3. 2021

Hranice okresu Břeclav+formuláře

Dobrý den Všem, v příloze zasílám mapku s hranicí okesu Břeclav. Dle přijatých nových opatřeních, pokud budete

cestovat mimo okres Břeclav, budete potřebovat prohlášení, proč tak činíte. Tyto formuláře najdete v příloze.

S pozdravem, Studénka Roman, starosta obce

19. 2. 2021

Reklamace při svozu odpadů a upozornění

Dobrý den Všem,

V přiloženém dokumentu najdete postup, pokud vám byla při svozu odpadů firmou STKO Mikulov způsobena škoda.

Také bych chtěl oznámit, že z důvodu neustálého míchání různých odpadů v konteneru na plasty u BUS zastávky, bude tento kontejner zabezpečen proti otevření, takže plastový odpad do něj bude potřeba dát otvorem k tomu určeným. V případě objemnějších věcí, můžete využít kontejnery na sběrném dvoře.  Toto opatření se týká i dalších kontejnerů,které se nachází u BUS zastávky, tj. kontejnerů na sklo.

Díky za pochopení, Studénka Roman, starosta obce.

12. 11. 2020
30. 10. 2020

Jak se chovat, pokud jsem COVID pozitivní

Na základě požadavku krajského krizového štábu Vám přeposílám Desatero-jak se chovat pokud jsem COVID pozitivní. Hezký den a pevné zdraví, Studénka Roman, starosta obce.

9. 10. 2020

Omezení provozu obecního úřadu

S platností od 12.10.2020  se dle nařízení vlády  omezuje provozní doba obecního úřadu v Bavorech na 2 dny v týdnu, a to v úterý 

od 8:00 do 13:00 a čtvrtek od 8:00 do 13:00. Mimo tuto dobu samozřejmě můžete volat, tel: 739616625-starosta , 728580173- účetní.

V případě dalšího vývoje celé situace Vás budu informovat.

 Děkuji za pochopení, Studénka Roman, starosta obce

10. 9. 2020

Možnost odběru roušek na obecním úřadu Bavory

Vážení spoluobčané, firma PICaSo s.r.o. věnovala naší obci 500 ks roušek. Tyto jsou k dispozici pro občany Bavor.

Kdo bude mít zájem, může si roušky vyzvednout na obecním úřadu.

Studénka Roman, starosta obce

14. 8. 2020

Pila Bavory

Pila Bavory opět v provozu.

3. 8. 2020

Sdělení úřadu práce

Úřad práce upozorňuje klienty, že až do odvolání platí pro veřejnost preventivní opatření v souvislosti s možností šíření pandemie COVID-19 spočívající v nošení ochranných prostředků dýchacích cest, které brání šíření kapének  a v dezinfekci rukou při vstupu do budovy úřadu práce.

9. 6. 2020

Výzva občanům

Vážení občané, chtěl bych upozornit na zákáz skládkování bioodpadu v parku( u obecního úřadu).

Tento prostor slouží k dočasnému uložení bioodpadu jen pro potřeby obecního úřadu. Každý občan má možnost vlastnit nádobu na bioodpad, kam může ukládat to, co vyprodukuje ze svého bydliště a popřípadě okolí.Ta je mu odvezena svozovou firmou každých 14 dní. V případě nedostatečnosti, např.máte velkou zahradu, tudíž se vám na velkou zahradu vleze i místo, kde si můžete zbudovat vlastní kompost.

Díky za pochopení.

Studénka Roman, starosta obce

16. 3. 2020

Oznámení Úřadu práce

V příloze zasílám informace od Úřadu práce ohledně opatření z důvodu karantény.

Studénka Roman

1. 1. 2020

Platba za likvidaci odpadů v roce 2021

Poplatky a informace o platbách.

Copyright © 2019 BAVORY.CZ

Web by GRAWEB