Aktuality

20. 2. 2024

Pozvánka na ZO Bavory

Viz příloha

20. 2. 2024
19. 2. 2024

Prodejna masa z Miroslavi

Pojízdná prodejna porcovny masa z Miroslavi, bude ve středu 21. února v naší obci nabízet široký sortiment českého kuřecího, krůtího, kachního, králičího, vepřového, hovězího masa, uzená masa, sádlo a mořské ryby. Například:

Hovězí líčka 299 Kč/kg, treska obecná filet 199 Kč/kg, kuřecí prsní řízky 159,90 Kč/kg, krůtí krky 89,90 Kč, kuřecí polévková směs 35,90 Kč


Příjem objednávek na tel. čísle: 777 814 413. Prodej proběhne ve středu nově od 13:50 do 14:00 u oú

 

19. 2. 2024

Oprava optického kabelu

Vážení klienti,
z důvodu opravy optického kabelu, který byl poškozen při výstavbě kanalizace v obci dojde v části obce Bavory v úterý 20.2.2024 v době od 9:00 do 13:00 k výpadku služby internetového připojení i televize.

Práce se budeme snažit zvládnout v nejkratším možném čase.

Omlouváme se předem za výpadek služeb.

S pozdravem

Ing. Petr Lukeš
Novosedly.net
tel.: 773 530 570

22. 1. 2024

Uzavření přívodu vody v Potůčkách

Z důvodu budování kanalizace ve sklepní části Potůčky bude od dnešního dne uzavřena "pálavská" voda. Obecní vodovod bude nadále fungovat. Tento bude uzavřen jen v případech poruchy. 

18. 1. 2024

Úřední hodiny Finančního úřadu ve věci podání přiznání k dani z nemovitých věcí v MIKULOVĚ

Občané  obcí v okolí Mikulova si můžou vyřídit daň z nemovitých věcí v Mikulově na Městském úřadě, nemusí jezdit na Územní pracoviště Finančního úřadu do Břeclavi. Níže najdete úřední hodiny, kdy Vám budou pracovníci FU k dospizici. Kancelář se nachází v bývalé kanecláři Katastrálního úřadu, v budově MěU Mikulov.

Úřední hodiny Finančního úřadu ve věci podání přiznání k dani z nemovitých věcí v MIKULOVĚ:

Středa 17. ledna

Pondělí 22. ledna

Středa 24. ledna

Pondělí 29. ledna

Středa 31. ledna

Vždy od 8.00 do 17.00 hodin

9. 1. 2024

Aktualizace prací - budování kanalizace

Dobrý den, dle posledních informací se od počátku příštího týdne opět rozjedou práce v naší obci při budování kanalice. Konrétně se začne budovat stoka A3 a to od č.p. 111  směrem nahoru k fotablovému hřišti. Také se bude dokončovat stoka A1 a to od č.p 126 po č.p 106. Budou také pokračovat práce směrem do Potůčků, což je stoka A2. Mapku se stokovou sítí najdete zde:https://www.bavory.cz/obec-vystavba-kanalizace

Studénka Roman, starosta obce

4. 1. 2024

Poplatek z pobytu za rok 2023

Dobrý den, jen připomínám všem poskytovatelům ubytování v k.n. Bavory, že formulář a platbu pro přiznání místního poplatku z pobytu za rok 2023 je potřeba odeslat do konce tohto měsíce, tj. do 31.ledna 2024. Formulář najdete v příloze této zprávy.

Studénka Roman, starosta obce 

4. 1. 2024

Poplatek za likvidaci odpadů a za psa - rok 2024

Poplatek za likvidaci odpadů je 650,- Kč za osobu za rok. 

Poplatek za psa činí 100,- Kč za prvního psa a 200,- Kč za každého dalšího psa.

Poplatky můžete uhradit v kanceláři obecního úřadu nebo převodem na účet obce: 5814374389/0800, jako variabilní symbol uveďte číslo domu. 

7. 12. 2023

Dotaz na majitelé sklepů v obci

V případě, že vlastníte sklep, který zasahuje svými prostory i pod obecní komunikaci, oznamte prosím tuto skutečnosti Ing. Šenkové (stavbyvedoucí-kancelář na OU Bavory). Zjištěním přesného umístění sklepa se předejde případné kolizi se stavbou.

Předem vám děkuji. Šenková

Tel. 770 699 240

4. 12. 2023

Ceník vodného pro rok 2024

Více v příloze..

27. 11. 2023

Aktualizovaný harmonogram prací-budování kanalizace

V příloze zasílám aktualizovaný harmonogram prací.

12. 9. 2023

Harmonogram prací-budování kanalizace

Dobrý den, zasílám harmonogram prací a mapku stokové sítě při budování kanalizace v naší obci. Tento hamonogram se může během výstavby lehce měnit.

Zde je odkaz na web obce ohledně  financování celé akce:https://www.bavory.cz/obec-vystavba-kanalizace

Další informace budou doplňovány během průběhu výstavby.

Studénka Roman

27. 7. 2023

Výstavba kanalizace-umístnění šachet

Dobrý den, v minulých dnech Vám(jen ti občané, kterých se to zatím týká a mají vyfrézován povrch silnice pro kan. stoku) byl předložen  zákres plánované přípojky kanalizační stoky včetně kontrolní šachty pro vaši nemovitost. Tam jste si mohli určit přesnou polohu této přípojky a kontrolní šachty. V příloze najdete způsob označení na místě, které jste si určili. V případě, že by místo označení nesouhlasilo, dejte co nejdříve vědět mě, nebo pracovníkům, kteří se pohybují v okolí stavby u vaší nemovitosti. Prosím taky všechny, kteří mě ještě nedodali situační plán s místem označení připojení, ať tak učiní nejlépe do středy , tj. 2.8.

Děkuji a hezký den přeje,

Studénka Roman

18. 7. 2023

Nakládání s odpady v obci

Ve spolupráci se svozovou firmou STKO se nám podařilo zajistit přístup s aktuálnimi daty z portálu "Třídím", kde je dopodrobna ukázáno, jaký odpad je produkován v naší obci. Více na přiloženém letáku a zde je odkaz na web obce s odkazem portálu:https://www.bavory.cz/nakladani-s-odpady-v-obci

18. 7. 2023

Rušení nočního klidu

Vážení spoluobčané,

Z důvodu opakovaných stížností ze strany občanů na rušení nočního klidu, jsem se rozhodl omezit finanční podporu pro  letošní pořádání hodů  Bavory. Původní příspěvek, jako každý rok, činil 20.000,- kč. Rozhodl jsem se pro těchto důvodů pro omezení této finanční částky na 10.000,- kč.

Dodržování nočního klidu po 22: 00 hod platí pro všechny, obzvláště v pracovních dnech. Bohužel nevím jak  donutit „chasu Bavory“ aby toto pochopili. Po incidentu z dnešní noci, tj. ze 17.7 na 18.7. , kdy jsem si osobně ověřil na policii v Mikulově, že ve 3:00 museli umravňovat(letos to nebylo poprvé) účastníky zkoušek, kteří měli puštěnou hudbu z reproduktorů více, než je vhodné. Dokonce dnes došlo i k ničení cizího majetku. Samozřejmě ze strany „chasy“ se dle jejich vyjádření nic mimořádného neudálo. To mě mrzí ze všeho nejvíc, že nejsou schopní uznat, že je to již někdy „za hranou“ normálních zkoušek na hody. Obdržel jsem proto několik stížností na chasu nejen telefonicky, osobně v kanceláři a  i emailem, proto celou situaci nějak řeším.

Myslím, že obec podporuje kulturní akce a já jsem rád, že se najde několik mladých lidí, kteří se o pořádání tradičních hodů postarají. Určitě s tím mají hodně starostí  a obětují tomu vlastní čas. Ale neustálé stížnosti ze stran občanů na rušení nočního klidu a pořádku, a to již po dobu několika let, již bohužel také patří k tradicím našich hodů.

Proto přistupuji k tomuto spíše demonstrativnímu kroku, abych dal jasně najevo, že tady žijeme všichni dohromady a pravidla by měla platit pro všechny stejná. Jsem 5 let ve funkci starosty, 5 let při předávání klíčů od sálu kladu „chase“ na srdce , aby vše proběhlo v klidu  pořádku a bohužel 5 let se řeší stížnosti od občanů na chování chasy při zkouškách na hody.

Na nejbližším zastupitelstvu obce bych chtěl celou záležitost znovu probrat. Byl bych rád, kdyby se do budoucna v celé věci udělalo jasno a nastavila se jasná pravidla.

 

Studénka Roman, starosta obce

14. 7. 2023

Dotace na solární ohřev teplé vody

Jsme společnost UNIFAST, která je na trhu více jak 18 let. Kromě fotovoltaického ohřevu vody se zabýváme samozřejmě i klasickou fotovoltaikou. 

Rád bych Vám nabídl spolupráci a zároveň prosím o přeposlání tohoto mailu na Vaše občany. V rámci programu NZÚ light, která se soustředí na seniory a nízkopříjmové domácnosti. Stát přispívá těmto domácnostem na fotovoltaický ohřev vody částku 90000,- a to i s možností vyplacení dotace předem! Fotovoltaický ohřev vody znamená, že energie vytvořená sluníčkem projde přes fotovoltaické panely přímo do spirály, která je v bojleru galvanicky oddělena a tím nahřeje vodu v bojleru. Naprosto jednoduchý systém, který může domácnosti až 14 000,- ročně. My v dotační částce nabízíme zákazníkům fotovoltaický ohřev vody s novým kombi bojlerem zn. Dražice o objemu 160 litrů. K bojleru jsou 4 panely o celkovém výkonu 1,78kWp. Cena vč. montáže je 90001,-. Jediné, co v této montáži není, je práce instalatéra, kdy necháváme na zákazníkovi, zda má možnost si sehnat instalatéra. V případě, že by využil našeho instalatéra, účtujeme si paušálně 9998,- s DPH. 

Montáže děláme dle domluvy se zákazníkem, jde především o to, zda chce počkat, až mu dojdou peníze z dotací či chce montáž ihned. Montujeme do 3 týdnů!

27. 6. 2023

Aktuální informace pro vinaře

Zasílám Vám informace ke zveřejnění, jsou to informace pro vinaře všech tří zón na Břeclavsku (Perná, Bavory, Bulhary) s přílohami. Dále posílám informační letáky – křísek, zlaté žloutnutí.

https://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal/skodlive-organismy/zlate-zloutnuti-revy-gfdp/

https://eagri.cz/public/app/srs_pub/fytoportal/public/#rlp%7Cso%7Cskudci%7Cdetail:02ff49adadae89564fea12f367faa919%7Cprip%7Cdetail:Pyregard

22. 6. 2023

Informace k zahájení prací na budování kanalizace v obci

Dobrý den, jak jste si mohli všimnout, již byly zahájeny práce na výstavbě kanalizační stoky v naší obci. V příloze najdete první 4 úseky, které se budou realizovat. Je tam vždy uvedeno datum, během kterého  bude na daném úseku uzavírka komunikace. Neznamená to ale, že bude rozkopána a uzavřena celá ulice. Mělo by se to dělat po 15-30 m úsecích. Bus zastávky by měla zůstat na současném místě do 20.7. Poté bude přesunuta , jak bývá zvykem, z druhé strany parku.

V časovém předstihu navštívím každého vlastníka nemovitosti, kde se domluvíme na konkrétním umístnění kontrolní šachty, která se bude umístňovat před každou nemovitost, nebo pozemek. Jakmile budu mít další informace ohledně celé akce, budu Vás informovat.

Studénka Roman, starosta obce

19. 4. 2023

Zahájení akce "Bavory kanalizace vč. připojení na ČOV D.Dunajovice"

Dobrý den ,

dne  18.4. byla obec Bavory předána jako staveniště pro plánovanou akci a to vybudování kanalizace v naší obci a následné připojení této kanalizace na ČOV v obci Dolní Dunajovice. S realizací výkopových prací  by se mělo začít 5.6.2023 a nepozdější termín dokončení je ke dni  18.4.2025. O dalších krocích, jako je harmonogram prací Vás budu informovat.

Studénka Roman , starosta obce

4. 4. 2023

Služba Balíkovna v obci

Od 3.4.2023 je v provozu služba - Balíkovna -výdej a příjem zásilek.

Služba je dostupná  v místním obchodě s potravinami.

 

19. 1. 2023

Optická síť v obci spuštěna

V případě zájmu o připojení můžete od dnešního dne kontaktovat poskytovatele optické sítě v obci-

firmu Novosedly.net. Cena za připojení je 1000,- kč. Více informací v přiloženém letáku.

19. 12. 2022

Nová zelená úsporám

MAS Mikulovsko o.p.s. zveřejnuje v letáku možnosti a kontakty využítí programu Nová 

zelená úsporám.

10. 5. 2022

Všem vinařům - Nařízení Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského

V příložených dokumentech najdete informace ohledně nařízení  Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského ohledně

 mimořádného rostlinolékařského opatření proti šíření fytoplazmy zlatého žloutnutí révy Grapevine flavescence dorée phytoplasma.

Copyright © 2019 BAVORY.CZ

Web by GRAWEB