Aktuality

19. 5. 2022

Víkendová akce ve vinařství Tanzberg

V sobotu, 21.5. se po dvou letech koná tradiční květnová akce ve vinařství Tanzberg.

Veškeré informace ohledně celé akce se dozvíte na: http://tanzberg.cz

17. 5. 2022

Prodejce ovoce a zeleniny

Dnes, tj. v úterý 17.5. v 11:00 hod přijede prodejce, který nabízí jahody 59 Kc za kg, nove brambory 29 Kc za kg, stare brambory 11 Kc za kg, jablka rubin 19 Kc za kg.

11. 5. 2022

Očkování psů proti vzeklině

Dne 14.5.2022 od 15:45 do 16:00 bude u obecního úřadu Bavory probíhat očkování psů.

Cena za očkování proti vzteklině je 200,- kč, kombinace stojí 400,- kč.

Každoroční vakcinace proti vzteklině je povinná pro psy starší 6 měsíců.

10. 5. 2022

Všem vinařům - Nařízení Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského

V příložených dokumentech najdete informace ohledně nařízení  Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského ohledně

 mimořádného rostlinolékařského opatření proti šíření fytoplazmy zlatého žloutnutí révy Grapevine flavescence dorée phytoplasma.

9. 5. 2022

Prodejna masa z Miroslavi

Pojízdná prodejna porcovny masa z Miroslavi, bude ve středu 11. května v naší obci nabízet široký sortiment českého kuřecího, krůtího, kachního, králičího, vepřového, hovězího masa, poctivých masouzenářských výrobků, klobásů, špekáčků, škvarků a škvařeného sádla. Nově v nabídce vejce z volného chovu. V nabídce například:

Krůtí prsní řízek 219,90 Kč/kg, vepřová krkovice bez kosti 169,90 Kč/kg, vepřové výpečky 119,90 Kč/kg, vepřová masitá žebra 109,90 Kč/kg, pečená bavorská sekaná 99,90 Kč/kg


Příjem objednávek na tel. čísle: 777 814 413. Prodej proběhne ve středu nově od 13:50 do 14:00 u oú

 

3. 5. 2022

Čerpací stanice Benzina Bavory hledá kolegyni/kolegu na pozici Obsluha ČS

Čerpací stanice Benzina Bavory hledá kolegyni/kolegu na pozici Obsluha ČS.

Nástup možný ihned.

Současně hledáme na letní sezonu 2 brigádníky, nástup v polovině června.

Případní zájemci pro více informací volejte, prosím,  na tel.číslo: 603 575 238

19. 4. 2022

Prodejna masa z Miroslavi

Pojízdná prodejna porcovny masa z Miroslavi, bude (zítra/dnes) ve středu 20. dubna v naší obci nabízet široký sortiment českého kuřecího, krůtího, kachního, králičího, vepřového, hovězího masa, poctivých masouzenářských výrobků, klobásků, špekáčků, škvařeného sádla a škvarků.

Příjem objednávek na tel. čísle: 777 814 413. Prodej proběhne ve středu nově od 13:50 do 14:00 u oú

 

12. 4. 2022

Výkopové práce v obci Bavory-výstavba optické sítě

V naší obci tento týden začal projekt-Výstavba optické sítě-Bavory. Chtěl bych Vám poskytnout podrobnější informace ohledně výkopových prací a vytyčení trasy těchto výkopů. Momentálně můžete na silnicích,chodnících a zahrádkách najít 4 barvy vyznačených sítí, které v obci máme. 

1. červená - elektrické vedení EGD

2. oranžová- telefoní linka-firma Cetin

3. modrá-vodovodní přípojky

4. bílá-vytyčení trasy optického kabelu.

Pokud před vaším domem již máte bílé vytyčení, tudy by měl být veden výkop na optický kabel. Pokud to půjde, dělá se výkop malým bagrem, poté ručně a pokud to nejde(např. betonový najezd ke garáži, a podobně), dělá se tkzv. protlak. Pokud by někomu nevyhovovala trasa výkopu, zkuste se zkontaktovat s pracovníky, kteří tyto práce vykonávají a domluvit se s nimi..nemají problém trasu o nějaký kus posunout. Hlavně bych chtěl apelovat na ty, kteří mají před domem septik a ten není vidět, aby se pokusili kontaktovat pracovníky a upozornili je ne to.  V případě, že máte nějaký další  dotaz, kontaktujte obecní úřad Bavory.

Studénka Roman, starosta obce

4. 4. 2022

Důležité upozornění pro vinaře – výskyt fytoplazmy zlatého žloutnutí révy vinné

Ve vinici v k.ú. Perná byla diagnostikována karanténní choroba révy vinné fytoplazmové zlaté žloutnutí révy. Choroba je přenášena škůdcem-křískem révovým. V přílohách níže se dočtete další informace, jako jsou nařízená povinost provést ošetření vinice,termíny ošetření, přípravky a možnost kompenzací. V mapách je zobrazená oblast , která je postižena a kde bude nutné provézt ošetření. Přípravky vhodné pro integrovanou produkci a ekologické vinice jsou ve fázi řízení o povolení menšinového použití.

Prosím o sdílení této informace v co největším měřítku. V přiložených materiálech najdete odkazy a kontakty na kompetentní osoby, které Vám poskytnou podrobnější informace.

23. 3. 2022

Humanitární sbírka textilu

Obecní úřad Bavory vyhlašuje ve spolupráci s textilní bankou humanitární sbírku textilu.

Oděvy, oděvní doplňky, obuv, bytový textil, hračky můžete donést v igelitových pytlích na obecní úřad Bavory.

Akce trvá  6 týdnů, tj. od 23.3 do konce dubna.

22. 3. 2022

Sbírka Města Mikulov na pomoc ukrajinským uprchlíkům

Město Mikulov organizuje finanční sbírku na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Přispět můžete na účet sbírky č. 6015– 172 16 51 /0100 u Komerční banky, a.s. Ze získaných peněz bude financována pomoc Ukrajincům dočasně pobývajícím ve městě Mikulov a okolí. Děkujeme za Vaše dary.

14. 3. 2022

Výzva pro "pejskaře" v obci.

Chtěl bych poprosit všechny občany, kteří chodí venčit své mazlíčky na veřejná prostranství a hlavně v okolí dětských hřišť, aby uklízeli exkrementy po svých pejscích. Množí se stížnosti od občanů, kteří se potýkají se znečištěnými plochami od pejsků. Problematika znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy je řešena v přestupkovém zákoně. Pokud někdo znečistí veřejné prostranství psími exkrementy, naplní skutkovou podstatu přestupku podle § 47 odst. 1 písm. d) přestupkového zákona.  Nepořádný páníček může dostat pokutu až 10 000 Kč. 

Studénka Roman, starosta obce

2. 3. 2022

Informace pro uprchlíky z Ukrajiny

V příloze naleznete informace ohledně kontaktů a poskytnutí pomoci a informací uprchlíkům z

Ukrajiny. Leták č.2 je přeložen do ukrajinštiny.

24. 2. 2022
24. 2. 2022

Ubytování nebo pronájem

Ve spolupráci se živnostenským úřadem Mikulov uvádím níže  informace ohledně problematiky krátkodobého ubytování.

 

2. 2. 2022

Optická síť v Bavorech - současná nabídka provozovatele

Zde je odkaz na budoucího vlastníka a provozovatele optické sítě, která bude u nás v obci nabízet připojení k internetu a 

sledování televizních programů. Jsou tam i současné ceníky těchto služeb.

https://www.novosedly.net/

 

31. 1. 2022

Budování optické sítě v obci Bavory

Minulý týden společnost Palanet s.r.o. roznášela informační letáčky ohledně plánování výstavby optické sítě v naší obci.Na uvedené tel. číslo 777 005 797 můžete již nyní zavolat a domluvit si předběžný termín, kdy Vám firma zajistí přístupový bod(vyvrtá do domu na vámi určeném místě otvor pro optický kabel). Samotná optická síť by se měla po celé obci rozvádět někdy během léta letošního roku. Pokud se rozhodnete pro instalaci tohoto optického kabelu již nyní, budete mít instalaci zdrama. Pokud se rozhodnete např. příští rok, přípojení bude možné, ale již si přpojení(výkop pro přípojku a navrtání domu) budete muset zajistit sami.

V případě nejasností neváhejte kontaktovat obecní úřad Bavory.

3. 1. 2022

Finanční úřad

Informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí-viz níže.

Copyright © 2019 BAVORY.CZ

Web by GRAWEB